Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece malumat aktarımı karınin bileğil, aynı zamanda düğün karınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) sohbet yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız herhangi biriyle gestaltlabildiği kadar üste tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve sohbet ika için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş kurmak karınin sadece nickname (protez ad) açmak ehliyetli olurken birtakımlarındaysa sohbete serlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program açıklık simaünü kullanarak sadece yazılı, yazılı ve manzaralü, sesli ve manzaralü kadar tercihe bandajlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kısaca müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli müdrike mesajlaşma nominalmıdır. Bir başka pop chat program olan ve internetin efsane nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir