ucbasaktarim.com: Tarım Makinaları

Üçbaşak Tarım, ziraat makineleri kolünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Basma Serpme Makineleri, Ot Derç Tırmıkları, Traktör üst Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Katışık Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri için ürettiği üstün nitelikli çözümleriyle tanılamanır.

Tarım Makinaları

Tarım makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına elverişli olarak üretim yapmalarına yardımcı olur. Elverişli aygıt ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan kifayetli gıda üretimi, giyecek ve barınma düzlemını sağlamlayamaz. Yüzlerce yıl önce bütün insanoğlu ilkel ziraat hayata geçirmeye başladı ancak hasetmüzde toplumun sadece çok ıvır zıvır bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını mukabillayacak tarımsal üretimle mücadelemaktadır. Makine ve ekipmanlar buna olanak tanılamamaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Kalan istek ve ziraat kolünün gittikçe çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına münasebet olmuştur. Uygulayım bilimi ile birlikte vüruten ziraat makineleri, ziraat aletleri, kendiliğinden ve yardımcı ziraat makineleri kabilinden ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak temellilığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Tarım makineleri, kullanılan amaca ve alana gereğince değişiklıklar göstermektedir. Tarımı kolaylaştıranbu makineler yardımıyla üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. üste sadece ziraat kolü değil, ülkenin ihracat hacmi de gittikçe artmaktadır.

Üçbaşak Tarım , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik çağdaş üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, muttasıf iş gücü ve yüksek üretim kapasitesi eşliğinde evcil üretim gücüyle müşterilerine en yararlı hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çaldatmaışanı ile dinamik ve müşküllü anatomi deposuna mevla olan Üçbaşak Tarım, tasarımdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere denli bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi güzeşte makine üretimi ile 15 ’i çok ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine munzam paha sağlayan Üçbaşak Tarım; koyu Ar-Ge çaldatmaışmalarının ışığında, sonra teknolojiyle standartlarını ötümlü yükseltmektedir. Sürekli gelişim ve sıfır yanılma üretim sistemi, Üçbaşak Tarım ürünlerinin hem memleket ortamında hem de memleket dışında güvenilerek kullanılmasının başlıca nedenidir. Üçbaşak Tarım, nitelikli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunmuş olduğu bütün sektörlerde demıtlamıştır.

Üçbaşak Tarım olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Basma Serpme Makinalarıdır”. Basma serpme makinası gübrelerin elverişli ve muvazeneli bir şekilde dağıtımını sağlamlar.
Gübreyi kifayetli ve muhik bir şekilde toprağa serpebilen Basma Serpme Makinası ile boşuna basma kullanmaı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve verimli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Basma Serpme Makinaları yardımıyla tarla üzerinde daha az efor harcama ederek çok daha sağlamlıklı muamelat yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın boşuna olarak sışitamasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Basma Serpme Makinası yardımıyla çok daha sağlamlıklı sözır ve toprağınızdan daha okkalı yemiş ve zerzevat elde etmenize yardımcı olur.
Basma serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması için kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden daha verimli bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en makro ihtiyaçları olan azık maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu denli katkı sağlayan gübrelerin kullanmaı konusunda çok önemli ve ilgi edilmesi gereken bir öge bulunmaktadır.
Bu öge gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Basma Serpme Makinası yardımıyla gübreyi toprağa daha homojen dağıtarak daha verimli hatimelar elde edebilirsiniz.

Üçbaşak Tarım olarak bir öbür ürünümüz olan Traktör üst Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine duymak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi dayanak seviyesinden duymak ve muntazır bir damperli kamyona ya da berrak bir trap hafriyatsına sarkıtmak için yaygın olarak kullanılır. üst yükleyici ile birlikte bir malzemeyi yere itmeden duymak mümkündür. üst yükleyiciler çoklukla istiflenmiş olan bir malzemeyi dayanak seviyesinden duymak için kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya trap hafriyatsı kabilinden alanlara sarkıtmak için yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli dal yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabilinden sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çıkarılabilir bir bağlamlantı parçbirliı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değmeseletirilebilir ve birfena ağababaşmanla da rahatletilebilir. Esas birlikteşenler çoklukla hidrolik birlikteşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çaldatmaıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da eylem ettirilir. Teleskopik portörlara gereğince oldukça sakıt maliyetleri ve çok uygunlükleri de dal yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör dal yükleyiciler için yeğleme edilebilecek birfena üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın alım gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem yükselmek hem de kalite olarak kazanım sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın bazen üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Tarım makineleri kolünün önde gelen üreticilerinden Üçbaşak Tarım’ın dal yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ot Derç Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri yem bitkilerinin cem ve balyalama meselelemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu strüktürlması meselelemlerini sağlayan bir makinedir. Üçbaşak Tarım olarak Ot Derç Tırmıkları da ziraat makinalarımız beyninde bulunmaktadır. Ot Derç Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Derç Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Derç Tırmığı , 8’li Askılı Ot Derç Tırmığı , 10’lu Askılı Ot Derç Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Derç Tırmığı , 10’lu Tekerlekli Çekilir Ot Derç Tırmığı olarak 6 temel gruba ayrılır.

Yem muhtelit makinası, besi hayvancılığı veya süt hayvancılığı karşılayıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslengi esnasında iş ağırlıkünü azaltacak bir makinadır.
Efsanevi beslenmesi esnasında ilgi etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine ilgi edilmediği devir hayvanın sütü ve etinden randıman aldatmaınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği karşılayıcı çiftçiler ve üreticiler ilk aşama olarak beslengi esnasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıgiz vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması gereken bütün gıdaları yalnızca seferde alabilir ve daha yararlı beslenebilir. Yem karmanın strüktürlması hayvanın tüketmesi gereken bütün gıdaları bir araya getirerek daha yararlı beslenmesine böylelikle daha okkalı randıman almanızı sağlamlar. Askılı Tip ve Çekilir Tip ile birlikte Yem Katışık Makinaları da Üçbaşak Tarım olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçbaşak Tarım olarak çarelama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de evetğu kabilinden en üst düzem kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Asılır Tip (ölçünlü) , Asılır Tip (Hidrolik) , Asılır Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi strüktürsı verimli ve verimli bir tarımsal üretim için makro avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan ziraatı için önemli bir köprü meselelevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin daha yararlı durumlara gelmesi için tarımsal ihracat noktasında Üçbaşak Tarım olarak bütün çaldatmaışanlamış olurımızın katkısıyla birlikte
Üçbaşak Tarım kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Tarım Makinaları ve profesyonel ürün için: https://ucbasaktarim.com/

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir