Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, dünya üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çısoy bir Fen Herifı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çısoy en koca miktarda ilaç yürekerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu koca adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği vadiı genişletmek isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın umumi serıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na göre insanın selen cebelarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çallıkışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle geçmek istemeyen başlangıçarı manaında ülkesini kadimî söz gelişi fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent başlangıçvuruları ile bile meşhurdur. 143 pare başlangıçvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu müstacel gelişen vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında imdi asıl bir bilirkişi olmasıyla omuz omuza kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme sahip olan Alkoçlar, Cihan çapında konum edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet sürülen flavonol glikozit esaslı cereyan etmek üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise ahali ortada en çok patent başlangıçvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Herifı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla âdemiyet evveliyatına faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sebebiyle esaslı emeklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse da katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza cereyan etmek üzere sağaltım yuğrunda geliştirdiği daşkeleri keşfederek âdemiyet evveliyatına koca bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese bile temelı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek görmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz çetinlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız malum şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte bile sükselı olmuştur. Tek kötü (cihet bulaşık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede izinı alınmıştır. Bilcümle çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birbir hayli şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda konum almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser El ulağısıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca daşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak emekler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta cihetıkların geçmesi yürekin muayyen bir günı beklesek da bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile yürekerisinden kolaylık bir şekilde sağaltım edebilmek yürekin bu kullanılıyor. Ayrıca cinsî emeklev bozukluğunu da sağaltım geçirmek yürekin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış hınçe karşı dirençli ve çetinlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başlangıçvurularının 2000 adetine yaklaşanın doğruluk sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı emekleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her gün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun mevkut kapanmalara ve içtimai hayattan münezzeh zaruri sülale istirahatlarine sunulan mütebaki dünya toplumlarında birbir hayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir gayret kazanmış durumda.

Mevzuyla müteallik görüşünü bildirme fail Spektral Holding Idare Müesses Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına kuruluşlabilecek en hak katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna mümasil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da koca gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis vasatğıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde konum vadi vesair bilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik daeğlenceli patentinin doğruluk sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk yaratıcı nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın esas fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser vadiında çallıkışmalarını kadimî ferahleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birbir hayli sefer Türkiye Yılın Fen Herifı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil habitat haricinde doğrusu küresel anlamda da birbir hayli ödülleri alarak bulduğu farklı daruların kontralığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza esaslı emeklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı emeke yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birbir hayli farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken mümasil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çallıkışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş değer yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda konum vadi bir değerli sahası ile omuz omuza başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye bileğemekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun mıhlı değer veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a yayımcı esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru zir kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik bile selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak emektiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası cereyan etmek üzere dü endüstriyel hammadde esrar sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada görüşlerine konum maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca eklenmiş değer sağlama potansiyeline sahip bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise katıksız malzeme kuruluşsındaki abesluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yeryüzü planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine munis rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada konum vadi inceliklara göre ayrıca, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir