chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak ayrıksı bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çaldatmaışır. Elan sonrasında genleşme vanasından geçen gaz yağıın tabncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen mayinın üzerinden ısıyı aldatmaır aldatmaçsıkıntısız matbuatçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, gene sışitatırılır. Çaldatmaışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Akarsu soğutmalı chiller
Durum soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çaldatmaışır sorusuna cevap iletmek muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı karıştırmak gerekir.

Durum Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En yetişkin kıvrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa çekicilik kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Durum soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin çekicilik soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çaldatmaışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüce sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu sıkıntısızışsoy kondansere gönderilir. Fanlar muavenetı ile batarya yüzeyinde çekicilik sıkıntısızışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Akarsu Soğutmalı Chiller
Akarsu soğutmalı chiller soğutma sistemleri, çekicilik soğutmalı chiller çaldatmaışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz yağıı kez ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması muhtevain çekicilik soğutmalı bataryalar adına kez kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değfiiltiriciler kullanılır.

Chiller ne çaldatmaışır diyenler muhtevain kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında kez kaynağı ihtiyacının bulunduğunu kaydetmek gerekir. Akarsu kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi yahut ölçün kez hattı mümkün. Akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek vadiın kısıtlılığı, erke maliyetlerinin önemli lakin kez maliyetlerinin düşüt evetğu yerlerde kullanılır.

Akarsu soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çaldatmaışabilme özelliğine sahip evetğu muhtevain soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde de mefkûre çözüm sağlamlamaktadır. Kükremek üstü araçlarının iklimlendirilmesi muhtevain de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çaldatmaışır diyenler muhtevain son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği muhtevain mümasil kapasitedeki chiller aletina göre %65 elan değersiz hacim sağladığını kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çaldatmaışma performansındaki yükselme sebebi ile elan düşüt cazibe tüketimi yapar ve yüce performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle başlamak üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz çekicilik depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf vadiına amelî chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çaldatmaışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve fiilletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

No comments yet, be the first!

Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir